Засідання Наглядової ради Проєкту «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень»

12 грудня 2019 року у Києві відбулось чергове засідання Наглядової ради Проєкту «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень», що  впроваджується в межах Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр. з метою посилення спроможності внутрішньо переміщених осіб, переміщених фахівців, закладів та установ, а також інших ключових партнерів впливати на покращення системи захисту прав людини та доступу до правосуддя в Україні відповідно до стандартів Ради Європи.

З вітальними промовами виступили Лілія Гретарсдоттір, координаторка Проєкту, заступниця голови Управління, Департамент правозахисної політики та співпраці, Генеральний Директорат I, Олена Литвиненко, заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні, Руслан Калінін, заступник Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Сергій Ніжинський, заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції, Дмитро Лубінець, Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин (далі в тексті – Комітет ВР з прав людини).

Проєкт триває з квітня 2018, фокусуючись на трьох основних напрямах: посилення спроможності переміщених фахівців, закладів та установ; вдосконалення нормативно-правової бази та юридичної практики з питань внутрішнього переміщення; розширення можливостей для участі та інтеграції ВПО на місцевому та регіональному рівнях.

Серед 40 учасників, які взяли участь у засіданні, були присутні представники ключових партнерів та бенефіціарів Проєкту: посольства країн, які зробили внесок у План дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим, Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Національна школа суддів України, Координаційний центр з надання правової допомоги, Національна асоціація адвокатів України, «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», Інститут економіко-правових досліджень НАН України, лідери національних неурядових організацій, що опікуються питаннями ВПО, консультанти та грантери Проєкту.

Ганна Христова, керівниця Проєкту, м.Київ, представила здобутки та основні досягнення Проєкту у 2018-2019 роках. Члени Ради позитивно оцінили діяльність Проєкту, зокрема, експертну підтримку, що надавалась Комітету ВР з прав людини,  технічну допомогу п’яти переміщеним закладам та проведення семінарів й онлайн-навчання курсу HELP з питань внутрішнього переміщення разом із партнерськими орагінзаціями.

Члени Ради надали конструктивний зворотний зв’язок та конкретні ідеї до попереднього Робочого плану Проєкту на наступний період. План буде доопрацьовано та впроваджено у січні-вересні 2020 року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *